Velký indiánský příběh

Hau Kóla

Lubomír Kupčík

Každodenní život indiánů v úchvatně ilustrované publikaci

Když Kryštof Kolumbus připlul k pobřeží San Salvador, domníval se, že doplul ke břehům východní Indie. Obyvatelům proto začal říkat Indios. Ono označení neodpovídá skutečnosti, přesto se ujalo a v evropských jazycích zakořenilo.

Indiáni se dělí na mnoho kmenů, hovoří různými jazyky a stejně jako Evropané měli odlišnou kulturu, různý styl oblékání, stavby domů a způsobu života.

Z pohledu etnografie patří indiáni mezi příslušníky mongoloidní rasy, Evropané do europoidní. Názvy jednotlivých indiánských kmenů zpravidla vyjadřují určitou jejich charakteristiku, např. černonožci.

V této knížce vám ukážeme, že zdaleka ne všichni indiáni nosili péřové čelenky, stavěli tepee, jezdili na koních, zkrátka že pravý život indiánů se velmi lišil od našich představ, které ovlivnila populární kultura a filmy o Vinnetouovi.

Budeme vám vyprávět pravdivý příběh o pravých indiánech. A věřte, že jejich kultura a historie je stejně zajímavá a bohatá jako ta evropská.

Číst více
399 Kč Doporučená cena
V prodeji

Detailní informace

Počet stran 144
Ke stažení pdf Ukázka.pdf
Datum vydání 12.10.2023
Formát 240x260 mm
Hmotnost 0,839 kg
Jazyk čeština
EAN 9788020461919
Věk od 8
Typ Kniha
Vazba vázaná s laminovaným potahem

Autor knihy

Lubomír Kupčík Lubomír Kupčík

Lubomír Kupčík


Lubomír Kupčík je český malíř, grafik a ilustrátor. Vyučil se uměleckým malířem interiérů. Poté se podílel na mnoha restaurátorských projektech (například Národní divadlo v Praze, Kostel svaté Ludmily na pražském Náměstí Míru, Španělský sál Pražského hradu a další). Jeho zájem o etnografii, zoologii a paleontologii ho vedly k tomu, že navázal spolupráci s časopisy Skaut, Junák a od roku 1991 též s časopisem Woodcraft. Jeho první knižní ilustrace vznikly ve spolupráci s časopisem Pevnost. Ilustroval celou řadu knih převážně se sci-fi, fantasy a dobrodružnou tematikou.

Zobrazit profil autora