Můj odpočinkový rok


Ottessa Moshfegh

Když rok prospím, probudím se šťastná? Černohumorný román oceňované americké autorky.

New York roku 2000: šestadvacetileté vypravěčce život zdánlivě rozdal ty nejlepší karty. Je krásná, štíhlá a blond, absolventka Kolumbijské univerzity, pracuje v cool galerii, má k dispozici tučné dědictví a byt na Manhattanu. Přesto jí něco schází – a tak si nechává předepisovat koktejl nejrůznějších léků od nejhorší psychiatričky v dějinách literatury a usilovně pracuje na své roční „hibernaci“.

Pod vrstvou neodolatelného, občas bláznivě komického a jindy absurdně vypointovaného černého humoru klade autorka vážnější otázky po nalezení smyslu v rychlém a náročném světě, kde si můžete dovolit vše, pokud při tom skvěle vypadáte a nepřestanete se usmívat.

Číst více
299 Kč Doporučená cena
V prodeji

Detailní informace

Žánr román
Počet stran 224
Ke stažení pdf Ukázka.pdf
Datum vydání 04.11.2021
Formát 145x225 mm
Hmotnost 0,431 kg
Jazyk čeština
Původní název My Year of Rest and Relaxation
Původní jazyk angličtina
Překladatel Jana Jašová
EAN 9788020454836
Věk od 15
Typ Kniha
Vazba vázaná s pap. potahem s lam. přebalem

Recenze

A2larm.cz - Můj odpočinkový rok, Jan Bělíček


...„Ottessa Moshfegh je jednoduše nejzajímavější současná americká autorka, která píše o tom, jaké je to být naživu v dobách, kdy být naživu je příšerné,“ psala o románu americká novinářka a esejistka Jia Tolentino pro časopis New Yorker. V provokativní frázi se jí podařilo vystihnout jádro tvorby této devětatřicetileté autorky, která dnes patří mezi nejznámější americké spisovatelky sofistikované... Více

aktualne.cz - Můj odpočinkový rok, Tereza Semotamová


...„Moshfeghové debut se objevil v nominacích na Bookerovu cenu, sklidil velký úspěch a je podivuhodné, jakou šíři interpretací vyvolal – od kritiky kapitalismu přes genderovou nerovnost až po fetiš sebepéče privilegovaných. (…) Přestože zápletka může znít tklivě, román oplývá humorem a vřelostí. Hrdinka žije prázdně a její nejlepší kamarádi jsou zmar s bídou, vše ovšem líčí s takovou autenticitou... Více

Autor knihy

Ottessa Moshfegh Ottessa Moshfegh

Ottessa Moshfegh


Ottessa Moshfegh je spisovatelka z Nové Anglie. Její první novela Eileen obdržela nominaci na National Book Critics Circle Award a na Man Booker Prize. Její kniha Můj odpočinkový rok se zařadila mezi bestsellery podle ženříčku New York Times. Žije v Jižní Kalifornii.

Zobrazit profil autora