Českoslovenští legionáři za 1. světové války


František Emmert

Výpravná publikace o vzniku a vývoji československých vojenských jednotek

Výpravná publikace, mapuje poutavou formou vznik a vývoj československých vojenských jednotek za první světové války (1914–1918). Čtenáře provází jejich pohnutou historií od založení prvních malých a nesourodých jednotek dobrovolníků ve Francii a Rusku na počátku konfliktu až po vytvoření stotisícového kompaktního legionářského vojska, které v závěrečné fázi války rozhodující měrou přispělo ke vzniku samostatného československého státu a stalo se v evropském měřítku významnou vojenskou veličinou. Jako důležitý aktér zasáhlo například do politických a vojenských událostí na území Ruska po tamní bolševické revoluci (1918–1920) a zejména sibiřská anabáze se později stala téměř legendou.

Kromě základního přehledu faktů kniha přináší celou řadu zajímavostí a věnuje se i méně známým událostem a souvislostem. Vše zasazuje do širšího historického kontextu a poskytuje tak ucelenou informaci o této významné kapitole našich dějin, která zejména pro dnešní mladou generaci zůstává téměř neznámou.

Čtivý a přitom odborně kvalitní text doprovází velký počet fotografií, z nichž mnohé dosud nebyly publikovány, a ukázky historických dokumentů.

Číst více
499 Kč Doporučená cena
V prodeji

Detailní informace

Počet stran 224
Ke stažení pdf Ukázka.pdf
Datum vydání 19.09.2024
Formát 210x255 mm
Hmotnost 1,054 kg
Jazyk čeština
Ilustrátor Kolektiv
EAN 9788020463784
Věk od 15
Typ Kniha
Vazba vázaná s laminovaným potahem

Autor knihy

František Emmert František Emmert

František Emmert


František Emmert je uznávaný a oceňovaný autor literatury faktu. Ve svém díle se věnuje především českým dějinám dvacátého století. Některé jeho tituly byly vydány opakovaně nebo přeloženy do cizích jazyků. Uvedl se beletrizovaným souborem příběhů Češi ve wehrmachtu. Mezi jeho nejúspěšnější tituly patří Rok 1968 v Československu, Sametová revoluce či Václav Havel. V roce 2009 získal prestižní hlavní cenu E. E. Kische za knihu Osudové osmičky v našich dějinách. Žije v Brně, je ženatý a má dvě děti.

Zobrazit profil autora