Omalovánky Pavlíny Kourkové


Pavlína Kourková

Omalovánky Pavlíny Kourkové vás potěší i inspirují

Omalovánky Pavlíny Kourkové navazují na autorčinu první monografii Duše květů – To nejkrásnější z našich luk a zahrad (Mladá fronta, 2022) mapující její dosavadní botanickou tvorbu. V té malířka pokračuje dál a stále ji rozvíjí. Vznikají tak nové obrazy, které sklízí obdiv a ocenění doma i v zahraničí.

Ilustrátorka Jolana Daňková stála u zrodu prvních antistresových omalovánek pro dospělé na českém trhu. V roce 2015, kdy vyšly první, se staly hitem a ukázaly, že malování do předlohy vůbec nemusí být jen doménou dětí.

Ze spolupráce obou umělkyň vzešly omalovánky, které přináší nejen radost a potěšení z vybarvování, ale zároveň dávají nahlédnout hluboko do světa rostlin díky přesně a věrné kresbě. Navíc jsou květiny doplněny českými i latinskými názvy.

Číst více
299 Kč Doporučená cena
V prodeji

Detailní informace

Počet stran 96
Ke stažení pdf Ukázka.pdf
Datum vydání 12.10.2023
Formát 210x270 mm
Hmotnost 0,035 kg
Jazyk čeština
EAN 8594050436763
Věk od 10
Typ Kniha - omalovánky
Vazba brožovaná lepená

Autor knihy

Pavlína Kourková Pavlína Kourková

Pavlína Kourková


Botanická malířka Pavlína Kourková je oceňovaná doma i v zahraničí. Důkazem je i to, že ji za členku přijaly prestižní společnosti botanických umělců, britská SBA a americká ASBA. Její malbu si vybrala pro svůj plakát největší světová výstava botanického umění londýnská Plantae a za své dílo získala i několik významných světových ocenění. Vystudovala původně biologii a zdravý životní styl na pedagogické fakultě a obor Zahradní architektura a krajinářství na České zemědělské univerzitě. Zkušenosti jako zahradní architektka začala sbírat ve Velké Británii, ve stejné profesi pokračovala i v Česku. Jenže čím dál víc ji to táhlo k malbě. Tvořila po práci a o její obrazy byl zájem. Nakonec se rozhodla, že se bude věnovat jen malování. A jak říká, ani trochu nelituje. Malování je nejen její profese, ale i velká láska a koníček zároveň. Kniha Duše květů, soubor celého jejího dosavadního botanického díla, je její první monografií.

Zobrazit profil autora