Rodičovství jako cesta


Jan Vávra, Alena Vávrová

Všestranný průvodce pro rodiče, kteří chtějí naslouchat dětem i sobě

Stát se rodičem není jen tak. Je to jako vydat se do neznáma na dlouhou cestu, která zdaleka není jen vyhlídková, ale vede přes náročné vyčerpávající úseky, zákruty a odbočky, kde se lze snadno ztratit. Přičemž mapa našich rodičů, které bychom se mohli případně držet, je buď omšelá a nečitelná, nebo nám ani zdaleka nevyhovuje.

Tato kniha je rodičovským průvodcem, který neukazuje jediný možný směr, kudy a jak se vydat, ale předkládá záchytné body, které vám pomohou najít tu správnou cestu pro vaše rodičovství, přitom dává prostor jedinečnosti každého.

Zaměřuje se na základních šest principů rozvoje u dětí a rodičů a vztahu mezi nimi z pohledu vývojové a vztahové psychologie a neurobiologie, které jsou základními stavebními kameny funkčních vztahů a komunikace po celý život. Kniha nabízí jak obecný náhled na tyto principy, tak širší kontext jejich uplatnění, řešení konkrétních situací a příklady z praxe.

Číst více
399 Kč Doporučená cena
V prodeji

Detailní informace

Počet stran 248
Ke stažení pdf Ukázka.pdf
Datum vydání 25.01.2024
Formát 145x205 mm
Hmotnost 0,347 kg
Jazyk čeština
Ilustrátor Barbora Brůnová
EAN 9788020462725
Věk od 18
Typ Kniha
Vazba brožovaná lepená

Recenze

Databazeknih.cz - Rodičovství jako cesta


„Rodičovství jako cesta je knížka, která stojí na straně rodičů, aby ti mohli dobře stát na straně svých dětí. Je to knížka vystavená okolo respektujících principů a zároveň naprosto praktická. Efektivní. Laskavá. Potřebná. Tahle knížka Vám pomůže “rozumět proč se to všechno náročné dětem děje, i “vědět jak na to, abyste se v rodičovství necítili ztracení.“

Autor knihy

Jan Vávra Jan Vávra

Jan Vávra


Psychoterapeut a lektor rodičovských a komunikačních dovedností je propagátorem respektujícího a empatického přístupu k dětem a zakladatelem Gordon Institut s.r.o., který zastupuje nejstarší kurz empatického rodičovství na světě; P.E.T. – Výchova bez poražených podle Thomase Gordona. Je spoluautorem kurzů Rodičovství jako cesta a Rodičovská posilovna a autorem a moderátorem podcastu Rodičovská posilovna. Má soukromou praxi jako psychoterapeut pro dospělé a poradce pro rodiče. Je manželem Aleny a tatínkem jejich společných dvou synů.

Zobrazit profil autora
Alena Vávrová Alena Vávrová

Alena Vávrová


Dětská psycholožka a psychoterapeutka je respektovanou českou průkopnicí dětské psychoterapie. Pracuje v soukromé praxi jako poradkyně pro rodiče a psychoterapeutka dětí a celých rodin. Vzdělává odborníky v oblasti práce s dětmi a rodinami i psychoterapii obecně. Založila INDEPT – Institut dětského poradenství a terapie, který nabízí první komplexní psychoterapeutický výcvik pro dětské poradce a terapeuty v ČR. Je manželkou Honzy a maminkou jejich společných dvou synů.

Zobrazit profil autora