Manekýna za oltářem


Mirka Zlatníková, Adéla Vopavová

Boží cesty jsou nevyzpytatelné a někdy vedou i na přehlídková mola

"Když Bůh stvořil muže, jenom žertovala," říká s oblibou.

Byla tváří socialistických módních časopisů a katalogů odívání. Zvítězila v soutěži Miss Praha 1970, zároveň studovalana teologické fakultě a stala se husitskou farářkou. Petra Šáchová celý život spojuje protiklady.

Proč radši slouží pohřby než svatby? Jak se sama vypořádává se stárnutím a odchodem milovaných lidí? Jaký byl život manekýn v totalitě? Co jí dnes trápí a dává naději? A zkusila někdy vymýtat zlé duchy? O tom všem a mnohém dalším si povídala s Mirkou Zlatníkovu, autorkou televizní série a knih o Marii Terezii a scénáristkou filmu Teorie tygra nebo Kurz manželské touhy a její dcerou Adélou Vopavovou.

Číst více
329 Kč Doporučená cena
V prodeji

Detailní informace

Počet stran 136
Ke stažení pdf Ukázka.pdf
Datum vydání 02.03.2023
Formát 145x205 mm
Hmotnost 0,299 kg
Jazyk čeština
EAN 9788020461247
Věk od 18
Typ Kniha
Vazba vázaná s laminovaným potahem

Autor knihy

Mirka Zlatníková Mirka Zlatníková

Mirka Zlatníková


Mirka Zlatníková (1965) je publicistka a scenáristka. Po maturitě na gymnáziu vystudovala fakultu žurnalistiky Univerzity Karlovy. Na konci devadesátých let založila časopis Marianne a později i magazín Kondice. Pracovala jako šéfredaktorka a ředitelka několika periodik. Její scenáristickou prvotinou byl seriál Dokonalý svět, pro sérii Soukromé pasti napsala scénář Díra v plotě. Pro sérii Nevinné lži dodala scénář Druhý dech. Podle jejího scénáře vznikl dvoudílný televizní film Marie Terezie, který režíroval rakouský režisér Robert Dornhelm. Na sérii navázaly další tři úspěšné díly. Na základě příběhu napsala i knižní trilogii Marie Terezie: Miluj a panuj, Všichni věrní a nevěrní a Tchyně Evropy. Podílela se na scénářích filmů Teorie tygra, Kurz manželské touhy, seriálu Neviditelní a Černé vdovy. Zkusila si i profesi kostymérky, když oblékla herce televizního seriálu Osada a filmu Kurz manželské touhy. V současné době pracuje na dalších scénářích a zároveň jako ředitelka nových projektů ve vydavatelství Vltava Labe Media. Má dvě dospělé děti, Davida a Adélu.

Zobrazit profil autora