Dveře ke snu


Daniela Krolupperová

Příběh o tom, že sny staví cesty i tam, kudy žádné nevedou

Nádherný poetický příběh oblíbené spisovatelky Daniely Krolupperové s úchvatnými ilustracemi Ivony Knecthlové si zamiluje každý, malý i velký čtenář.

Malý chlapec žije se svým dědečkem a psem v kraji pod vysokými skalami, kde se nedaří květinám ani stromům. Radosti zažívá jen pomálu. Chlapec tuší, vlastně ví, že jsou na světě veselejší místa. Místa, kde rostou barevné květiny a šplouchá moře. Kde se mu bude dařit. Ale jak se tam dostat? Přece dveřmi! Chlapec je zručný, umí si poradit. Začne proto vyřezávat dveře do uschlého kmene starého stromu. Dveře jsou krásné, ale vyřezané ve stromě. Nebude možné je otevřít, natož jimi někam vstoupit.

Nebo že by přece?

Číst více
269 Kč Doporučená cena
V prodeji

Detailní informace

Počet stran 40
Ke stažení pdf Ukázka.pdf
Datum vydání 16.03.2023
Formát 240x214 mm
Hmotnost 0,369 kg
Jazyk čeština
Ilustrátor Ivona Knechtlová
EAN 9788020461360
Věk od 4
Typ Kniha
Vazba vázaná s laminovaným potahem

Recenze

Databazeknih.cz - Dveře ke snu


„Kniha Dveře ke snu v sobě ukrývá krásný poetický příběh o tom, že si máme jít za svými sny, i když nás od nich okolí odrazuje. Nemáme se jich vzdávat, byť jsme všem pro smích, protože cesta ke snům nemusí být nutně přímočará...“

Databazeknih.cz - Dveře ke snu


„Knížka má pár stran a textu v ní moc není, ale i tak má co předat a příběh na konci knihy teprve začíná.“

Autor knihy

Daniela Krolupperová Daniela Krolupperová

Daniela Krolupperová


Daniela Krolupperová píše knihy nejrůznějších žánrů pro děti všech věkových kategorií a mnohé z jejích titulů získaly ocenění. Od ukončení studia pracuje ve svobodném povolání jako překladatelka a tlumočnice ze severských jazyků. Její první knihy směřovaly k populárně-naučné literatuře (Proč mluvíme česky, Viropis), ale beletristické příběhy na sebe nenechaly dlouho čekat. Pro menší děti jsou to např. Sedmilhář Josífek, Policejní křeček, Kouzelná aktovka, trilogie o Bubáčkovi či Atlas strašidel. Pro starší čtenáře Společenstvo klíčníků, Zločin na Starém Městě pražském a další.

Zobrazit profil autora